kayıt

Dr. Emre Çiçek

Kök Hücre Tedavisi

Kök hücre tedavisi saç tedavi yöntemleri arasında oldukça ön plana çıkan tedavidir. Çok iyi sonuçlar alınan kök hücre tedavisi için bize ulaşabilirsiniz.


Saçların dökülme sebeplerine bakıldığında en büyük sorunun saç köklerinin beslenememesi olduğunu görmekteyiz. Saç tedavi yöntemleri bu konuda teknolojinin de yardımı ile oldukça gelişmiş bir haldedir. Kök hücre tedavisi ise saçların beslenmesi ve seyrekleşen saçların yoğunluğuna kavuşması açısından oldukça başarı sağlanan bir yöntem olarak ön plana çıkmıştır. Kişinin kendi vücudundan oluşturulan kök hücreler ile saçların beslenmesi ve yeni saçların çıkarak daha gür bir hal alması sağlanır.  Bilindiği gibi kök hücre tedavisi amaç olarak hasarlı dokuların tamir edilmesi olarak ortaya çıkmıştır. Kendi vücudumuzda tüm doku ve organları oluşturan kök hücrelerdir. Buradan yola çıkarak geliştirilen kök hücre tedavisi saç tedavi yöntemleri arasında en başarılı sonuçların alınabildiği yöntemler arasındadır.Tam anlamı ile kelliğin hâkim olduğu bir bireyde ise saç ekimi öncesi uygulanan kök hücre tedavisi saç ekiminin çok daha yüksek potansiyelde sonuç vermesini ve oluşan saçların çok daha sağlıklı ve gür şekilde çıkmasını sağladığı görülmüştür. Bireyin kendi vücudundan oluşturulan kök hücreler kıl foliküllerine enjekte edilir ve bu sayede hücreler bölünerek yeni saç tellerinin oluşumunu sağlar. Saç tedavi yöntemleri arasında kök hücre tedavisi oldukça ön plana çıkmaktadır. Alınan sonuçlar incelendiğinde de saç tedavi yöntemleri arasında neden bu kadar popüler bir uygulama olduğu anlaşılmaktadır. Hiçbir yan etkisi ve zararı bulunmayan kök hücre tedavisi ile seyrek ve dökülen saçların probleminin tamamen çözülmesi hedeflenirken tamamen kelliğin giderilmesi için uygulanacak saç ekimi öncesi de kök hücre tedavisi uygulanması saçın ilerleyen dönemde daha sağlıklı çıkması ve güçlü olması bakımından tercih edilme sebebi olarak gözükmektedir. Kök hücre tedavisi alınan yağın laboratuvar ortamında çoğaltılması ile yaklaşık 1 ay süren süreçle birlikte uygulanmaktadır. Bu sebeple piyasada olan pek çok güzellik merkezi ve sahte işlemlere aldanılmaması gerektiğini ve doktorlar tarafından yapılması gerektiğini hatırlatmamız oldukça önemlidir.

Bize Ulaşın

Hizmetlerimiz hakkında bilgi ve fiyat almak için bize ulaşabilirsiniz.


Adres

Abdi İpekçi Cad. No:5/3 D:4 Arzu Apt. Nişantaşı / İstanbulDr.Emre Çiçek

+ 90 545 440 44 44
Whatsapp HattıSosyal Medyada Biz

Sosyal medya hesaplarımızdan yaptığımız işleri ve katıldığımız programları takip edebilirsiniz.Tüm Haklarımız Saklıdır 2018.